už se perou

google iconUž delší dobu znám službu google fight, ale až dneska jsem se doklikal na google trends. Google trends mě tak okouzlilo, že jsem se rozhodl, že o něm pár řádků napíšu.

Google Fight
Moje oblíbená stránka, která funguje velmi jednoduše. Dvě slova se postaví vedle sebe a zjistí se, které z nich se v google vyskytuje častěji.

Nejčastěji ji používám na kontrolu pravopisu.

Google Trends
Dokáže ukázat graf jak často bylo zadávané slovo do google. Jak to dopadne když se poperou nejznámější desktopové distribuce?

screenshot google trends

Naštěstí moje oblíbená distribuce zvítězila.

Docela zajímavé je ale i hloubější prozkoumání tohoto grafu. Například při vydání nové verze fedory je vždy “špička”. Asi to bude tím, že mají stránky na http://fedoraproject.org/ a ne na fedora.org

A jak to dopadne, když se navzájem poperou o popularitu jiné programy?

Popularita samozřejmě není všechno. Bohužel u některých programů takové porovnání často nemá smysl, protože vývojáři pojmenovávají své programy jako “zatmění” (asi mysli nebo čeho), podle červené pandy, evoluce, atd.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedin

4 thoughts on “už se perou”

  1. Otázka je, co přesně jste u těch distribucí změřil.

    Používáte-li distribuci X, ptáte se na ni Googlu každých 5minut, nebo spíše pokukujete po těch ostatních (protože distribuci znáte a víte, kde najít relevantní stránky)?

    Nebo protože je distribuce problémová, tak pořád hledáte nějakou pomoc a dostáváte se do statistik?

  2. Graf se dá interpretovat také tak, že Ubuntu a bezkonkurenčně nejhorší dokumentaci a ta lidé hledají jinde :-D

  3. Hello everyone, today is a good day . 1080p led projector in vvme now is the best sellers. More and more people use this type for Home Theater Projector. Now there are large of people using LCD Projector Screen, this type is cheaper but has the same effects for view. I think this will be more suitable for Ordinary families. If your office and company need Conference Projector, vvme is the best chose. Not only its quiet good quality, but the delivery is free all over the world.

Comments are closed.